18 lutego 2019 21:30 | Aktualności

Dobrze Cię widzieć

W ramach kampanii społecznej "Dobrze Cię widzieć" uczniowie naszej szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe. Celem akcji jest ochrona dzieci przed wypadkami na drogach, zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami w ruchu drogowym i realne przeciwdziałanie wypadkom. Chodzi o wykształcenie - zwłaszcza u dzieci, których życie i zdrowie jest najważniejsze - właściwych sposobów zachowania się na drogach.

Kampania ma kształtować postawę odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego. Przesłaniem jest pięć wartości:

1) wiedza - dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym;

2) świadomość - poznanie, w sposób dostosowany do wieku odbiorcy, konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł;

3) odpowiedzialność - zrozumienie, że zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu drogowego;

4) gotowość - bycie odpowiednio wyposażonym (kamizelki odblaskowe) i umiejętność przystosowania się do zmiennych warunków na drodze;

5) życzliwość - zrozumienie, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają wspólny cel: sprawne i bezpieczne przemieszczanie się , co łatwiej osiągnąć przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.

Kampania "Dobrze Cię widzieć" współfinansowana jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a jej ambasadorem jest popularny aktor - Cezary Pazura.