11 kwietnia 2019 21:02 | Aktualności

Rekolekcje szkolne

W poniedziałek 01.04.2019 roku w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Hasłem wiodącym był cytat: ,,Każdy Twój grzech rani serce me”. Naukę rekolekcyjną wygłosił ksiądz Mirosław Orłowski, przypominając podstawową prawdę wiary o Bożej miłości do człowieka, potrzebie pojednania z Bogiem. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rekolekcjach szkolnych. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni wielkopostne, w quizie religijnym uczniowie klas 0 – VIII sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą Wielkiego Postu. Na zakończenie klasa V w pantominie ewangelizacyjnej ,,Głos prawdy” przypomniała nam najważniejszą prawdę wiary chrześcijańskiej, że Bóg który kocha, odkupił człowieka z grzechu. Zwieńczeniem naszego spotkania, był udział we mszy świętej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Owoce rekolekcji zna sam Pan.