30 kwietnia 2019 20:39 | Aktualności

Świętujemy Dzień Ziemi

W miniony czwartek, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Była to doskonała okazja, aby pochylić się nad problemami naszej planety.

Uczniowie aktywnie włączyli się w realizację programu. Przyświecał nam wspólny cel - edukacja ekologiczna poprzez zabawę.

Klasy: druga, trzecia i piąta przedstawiły inscenizację  pt.”Jak rozweselić Ziemię?”. Przypomniały zasady selektywnej zbiórki odpadów oraz uświadomiły, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy.

Następnie odbył się pokaz mody eko pt. „Recykling jest w modzie”. Uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie przygotowanie strojów z materiałów przeznaczonych do recyklingu.  Nasi projektanci wykazali się dużą kreatywnością.

Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych,  o tematyce: „Ziemia – nasza planeta” i „Żyję w stylu eko”. Zapraszamy do udziału w konkursie, na laureatów czekają nagrody.