Szkoła Podstawowa w Wyszonkach Kościelnych
„Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może”

Aktualności

16 sierpnia 2019 20:21 | Aktualności

Przerwany marsz...

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Dwa miliony dzieci zginęło w Polsce w czasie II wojny światowej, nie miały szansy na spokojne dzieciństwo czy naukę w swoich szkołach. Żeby uczcić pamięć o nich Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji pod nazwą Przerwany Marsz…

Celem Przerwanego Marszu jest to, żeby 2-go września 2019 (w poniedziałek), młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny (osobami urodzonymi do 8.05.1945 r.), udali się do szkół na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020.
Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do szkół/klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, że dzięki temu co oni przeżyli, dzięki temu, że oni wytrwali, w tej chwili młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Szkoła Podstawowa w Wyszonkach Kościelnych dołączyła  do projektu „Przerwany Marsz”.

 Do zaangażowania się zapraszamy każdego, aby ten dzień był zorganizowany bardzo podniośle i uroczyście.

Zarejestruj się na stronie www.przerwanymarsz.pl wybierając w polu naszą placówkę, do której chcesz dołączyć.

Bądź razem z nami!

Przeczytano: 144 razy. Wydrukuj|Do góry