09 września 2019 22:40 | Aktualności

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM

W ubiegły piątek- 06 września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” gościliśmy w naszej szkole starszego dzielnicowego z komisariatu w Ciechanowcu-  Asp.sztab. Jerzego Łuniewskiego.

Głównym tematem pogadanki były zasady bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu.

Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych, a tematyka zajęć dostosowana była do odbiorców.

Podczas spotkania uświadamiano dzieciom, że na ulicy konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Przypomniano również kilka informacji dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków transportu, między innymi o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą.

Dzieci młodsze miały możliwość obejrzenia radiowozu.

Dla grupy starszych uczniów Pan dzielnicowy omówił tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne oraz odblaski.