27 września 2019 19:33 | Aktualności

Europejski Dzień Języków

26 września  obchodziliśmy w naszej  szkole  Europejski Dzień Języków (EDJ), który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europejskiej. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Postawiliśmy na ruch, muzykę i zabawę oraz czynne uczestnictwo uczniów w specjalnie dla nich przygotowanej akademii. Dzieci uczestniczące w akademii mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat krajów Europy. Plakaty stanowiły interesujące tło akademii muzyczno-tanecznej.Wszyscy świetnie się bawili, śpiewali i tańczyli.

Poprzez zorganizowanie Europejskiego Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć,  przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.