28 października 2019 23:40 | Aktualności

„Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym"

to hasło konkursu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy przeprowadzonego w dniu 18.10.2019 roku dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Wyszonkach Kościelnych.

Celem konkursy była promocja zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym oraz upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, przyczynach i sposobach zapobiegania wypadkom.

Konkurs kształtował u dzieci umiejętności dbania o własne zdrowie i życie.

Szczególną uwagę zwrócono na promowanie zapisów „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat".

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu z zakresy bhp w gospodarstwie rolnym.

Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymali nagrody rzeczowe oraz materiały promocyjne.